Wydawnictwo Cień Kształtu zostało założone 12 lipca 2006 roku. Przez ostatnie dziesięć lat w Wydawnictwie ukazały się najróżniejsze pozycje – przez tomiki wierszy, albumy z satyrycznymi rysunkami, książki wspomnieniowe, aż po wierszyki dla dzieci.
Na wiosnę 2007 roku nakładem Wydawnictwa ukazała się niezwykła (choć drobnej objętości) broszura autorstwa Szymona Bijaka, na której kartach opisano historię pewnego polskiego zamku i piechurów, którzy od kilkunastu lat do niego przychodzą.
Rok 2007 obfitował także w pierwsze od wielu lat na polskim rynku wydanie wspomnień bardzo znanego przedwojennego jasnowidza, Stefana Ossowieckiego – „Świat mego ducha i wizje przyszłości”. Książka ta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez Czytelników, jak i przez media – w wielu czasopismach pojawiły się jej recenzje, książka została pokazana w Panoramie, mówiono o niej także na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Zaowocowało to wyczerpaniem nakładu i drugim wydaniem, a także kilkoma przygodami związanymi z samą książką i poznaniem wielu niezwykłych osób.
W roku 2011 pojawiło się pełne wydanie sensacyjnej książki Lloyda Pye – „Najbardziej zagadkowa czaszka”. Pozycja ta stanowi nie tylko prawdziwą gratkę dla wszystkich pasjonatów zagadnień związanych z UFO, ale i fascynującą podróż poprzez rozmaite naukowe hipotezy związane z badaniami tajemniczego szkieletu w Meksyku.
W kwietniu 2012 roku wydaliśmy „Drzwi percepcji. Niebo i piekło”. Dzieło Aldousa Huxleya od momentu powstania poruszyło miliony osób na całym świecie, budząc duże emocje – od okrzyknięcia dzieła herezją po nazwanie go biblią pokolenia hippisów. Jim Morrison był tak zafascynowany tekstem Huxleya, że postanowił nazwać swój zespół „The Doors”.
Rok później przygotowaliśmy polską wersję językową światowego bestsellera – „Dlatego nie jemy zwierząt. Książka o weganach, wegetarianach i wszystkich żywych istotach”, autorstwa Ruby Roth. To pierwsza książka dla dzieci, która ze szczerością i współczuciem przygląda się życiu i niedoli zwierząt na fermach przemysłowych. Barwna obsada złożona ze świnek, indyków, krów i wielu innych zwierząt przybliża młodym czytelnikom wegetarianizm i weganizm.
W roku 2014 naszym nakładem ukazało się tłumaczenie kompendium badań, wydanych w formie książki pt, „Zrozumieć marihuanę”. Stanowi ona bogate i rzetelne kompendium wiedzy na temat marihuany zarówno od strony biologicznej, psychologicznej, jak i medycznej. Pozycja ta, mimo licznych odwołań do literatury naukowej i bogatej bibliografii, jest napisana w ciekawy, nie pozbawiony poczucia humoru sposób.
W lipcu 2016 roku mieliśmy zaszczyt wydać drugie polskie wydanie od lat niedostępnej książki Alberta Hofmanna pt. „LSD... moje trudne dziecko". Dokładnie 73 lata temu Albert Hofmann dokonał auto-eksperymentu, przyjmując wynalezioną przez siebie substancję – LSD. Wkrótce LSD stało się znane na całym świecie, stanowiąc eksperymentalny lek, przedmiot dyskusji psychiatrów i filozofów, a także jeden z fundamentów ruchu hippisowskiego. Aldous Huxley, umierając, poprosił swoją żonę o podanie mu właśnie LSD. LSD – dla jednych stało się synonimem chemicznej drogi do Nirvany, dla drugich – szatańskim narkotykiem, a dla jeszcze innych – narzędziem posiadającym niesłychany potencjał w badaniu naszej świadomości.
W listopadzie 2016 roku ukazał się zbiór wierszyków dla dzieci pt. „Mały Bu. Co spotkało Słonika Bu na spacerkach?”. Renata Lenart stworzyła zabawne perypetie małego Słonika Bu, który dopiero odkrywa świat i poznaje jego mieszkańców, z każdej wędrówki wraca mądrzejszy i bogatszy o nowe doświadczenia. Ta pięknie ilustrowana książeczka przyniesie radość dużym i małym Czytelnikom, na nowo zachwyci światem i przypomni o ważnych w życiu rzeczach, o których łatwo na co dzień zapomnieć. Fundacja Spełnionych Marzeń, z którą nawiązaliśmy współpracę, otrzymuje 10% kwoty z każdego sprzedanego egzemplarza książeczki!
Ciąg dalszy nastąpi… :)