Dlatego nie jemy zwierząt

Pełen tytuł: Dlatego nie jemy zwierząt. Książka o weganach, wegetarianach i wszystkich żywych istotach

Tekst i ilustracje: Ruby Roth

Tłumaczenie: Marta Mikita

Ilość stron: 48

ISBN 978-83-60685-27-3

Wydanie II, poprawione

29,90 zł brutto.

Dlatego nie jemy zwierząt to pierwsza książka dla dzieci, która ze szczerością i współczuciem przygląda się życiu i niedoli zwierząt na fermach przemysłowych. Barwna obsada złożona ze świnek, indyków, krów i wielu innych zwierząt przybliży młodym czytelnikom wegetarianizm i weganizm. Te ujmujące zwierzątka pokazane są zarówno w swoim naturalnym środowisku – gdy tworzą relacje, szturchają się noskami, przytulają się i oczarowują swoimi rytuałami i rodzinnym instynktem – a także w smutnych warunkach na fermach przemysłowych. Książka pokazuje wpływ, jaki jedzenie zwierząt ma na nasze środowisko, lasy deszczowe i zagrożone gatunki, a także sugeruje, jakie kroki dzieci mogą podjąć, by dowiedzieć się więcej o wegetariańskim i wegańskim stylu życia. Ta napisana z głębi serca praca jest kluczowym źródłem dla rodziców, którzy chcieliby porozmawiać z dziećmi na ten ważny i aktualny temat.

„To wpływowa i ważna książka. Zwierzęta hodowlane mają emocje podobne do naszych pupili i jest to przekazane przez urzekające ilustracje Roth. To skłoni dzieci (i ich rodziców) do refleksji i zastanowienia się. Nie będzie jednak prowadziło do koszmarów sennych, a raczej do kształtowania postawy szacunku i współczucia dla istot, których dobro spoczywa w naszych rękach”

– dr Jane Goodall,
odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego,
założycielka The Jane Goodall Institute
i Posłanniczka Pokoju ONZ

„Tak jak wiele osób, jako dziecko wiedziałam, że nie chcę jeść zwierząt. Dlatego nie jemy zwierząt stanowiłoby dla mnie przewodnik i inspirację, których potrzebowałam, by zrozumieć ten instynkt. Ta książka jest obowiązkowa dla każdego, kto kocha zwierzęta”

– Alicia Silverstone,
aktorka i aktywistka

5% ze sprzedaży książki przeznaczone zostanie na działania Fundacji Viva!

"Dlatego nie jemy zwierząt" - patroni medialni